Profesyonel SEO Çalışması İle Kalıcı Yükselişe Hazır mısınız?

Profesyonel SEO Çalışması İle Kalıcı Yükselişe Hazır mısınız?

SEO çalışması tecrübeli ellerde gerçekleşirse kalıcı bir yükseliş söz konusu olabilir. Aksi takdirde harcanan tüm zamanlar, emekler ve paralar yerinde sayan bir web sitesi ile sonuçlanabilmektedir. Peki, Profesyonel SEO çalışması nedir? Profesyonel SEO çalışması adımları nelerdir?

Profesyonel SEO Çalışması Nedir?

Belki büyük hayaller ya da umutlar ile çıkılan bu yolda beklenen geri dönüşler ya da ziyaretçi potansiyeline erişilememesi bu hayallerin sona ermesine bile sebep olabilir. Profesyonel SEO çalışması ile zamanı geri almak mümkün olmasa da yapılan emeklerin boşa gitmesi önlenebileceği gibi emeklerin trafiğe dönüşmesine de çok büyük katkı sağlayacaktır.

Peki, Profesyonel SEO çalışması nedir? SEO çalışmasının nasıl yapılması gerekmektedir. Öncelikle SEO konusunda uzman bir ekibin varlığını kabul etmeniz gerekmektedir. Çünkü SEO bir ekip işidir. Firmamız uzun yıllardır SEO alanında sunduğu hizmetler ile pek çok web sitesine kalıcı yükseliş vaat etmiş ve bu vaatlerini de yaptığı SEO çalışmaları ile yerine getirmiştir.

SEO ekibinin gerçekleştirdiği ileri SEO teknikleri sayesinde hem zamandan hem de paradan kazanç sağlamak isteyenlerin tek tercihi ise Zek Medya olmaktadır. Firmamız tarafından geliştirilen ve arama motorlarındaki tüm güncel gelişmeleri yakından takip eden SEO ekibimizin özel ileri SEO teknikleri ile garantili SEO hizmeti sunmaktayız.

Temel SEO Çalışması Nedir?

SEO çalışması kapsamlı bir çalışmayı da beraberinde getirir. Sürekli güncellenen ve yenilenen SEO teknikleri nedeni ile temel kurallarının ötesinde firmamıza has çalışmalar ile SEO desteklenmektedir. SEO da belirli temel koşullar sabitti ve uzun bir süreçte bu kurallar asla değişmez. Bu kuralların her manipülasyonunda arama motorları geliştirdikleri algoritma ile bunları bertaraf ederler. Peki, Temel SEO kuralları nelerdir?

“İçerik Kraldır” sözünü pek çok kişi bilir ve SEO’ nun ilk, değişmez kuralıda budur. Ziyaretçilere gerçek bilgileri sunan, hiçbir yerde yayınlanmamış, özgün ve güncel içerik üreten web siteler önemlidir. Bu adımda bahsedilen özgün ve SEO uyumlu içerik olmaktadır.

SEO’nun ikinci ve değişmez kuralı ise pek çok web site tarafından tavsiye edilerek önerilen, kaynak gösterilen bir web site de değerlidir. Bu adım kısaca backlink almaktan bahsediyor ve elbette ki doğal olanından.

Arama motorları tüm bu özellikleri taşıyan bir web sitesinin ise hızlı ve devamlı olarak erişilebilir olmasını ister. Arama motorları ziyaretçi odaklıdır ve ziyaretçilerine en iyi bilgiyi sunan web sitelerini göstermek ister. Bu nedenle bir web sitesi ne kadar özgün, farklı ve tavsiye edilen olursa olsun reklam dolu rahatsız eden sayfalar ya da yavaş açılan bir site ile kötü bir deneyime sebep olmakta istemezler.

Bu yukarı da saydıklarımız temel SEO kurallarıdır ve başarılı bir SEO çalışmasının ilk adımıdır. Tüm bu bileşenleri bir arada sunan ancak hala arama motorlarında ilk sayfalara ulaşmayı başaramayan web siteleri için firmamızın SEO ekibi tarafından geliştirilmiş ileri SEO teknikleri kullanılmaktadır.

İleri SEO Teknikleri Nelerdir?

İleri SEO teknikleri ile web siteleriniz kalıcı bir başarı elde ederek arama motorlarında ilk sayfalara yükselmektedir. Firmamız tarafından sunulan garantili SEO çalışması, uyguladığımız ileri SEO teknikleri sayesinde gerçekleşmektedir. Firmamız tarafından yapılan SEO çalışması ve ileri SEO tekniklerimizden kabaca bahsetmek gerekirse;

Web Site Analizi

Firmamız SEO çalışmasına başladığında ilk adım olarak mevcut web sitenizi analiz etmekle işe başlamaktadır. Bu analiz içerisinde web site kodlama ve tasarımın arama motorları standartlarına uygun olup olmadığı, web site hızı, içeriklerin özgünlük ve SEO uyum testleri, görseller ile birlikte site hız optimizasyonu gibi temel kuralları içermektedir.

Web Site Düzenleme

Web site analizi sonrasında gerekli olan düzenlemelerin yapılması, sayfalardaki içeriklerin özgün ve güncel bilgiler ile donatılması, eksik sayfaların tamamlanması gibi tüm düzenleme işlemleri yapılır. Optimizasyon ile web site hızı arttırılır ve ileri SEO teknikleri için ilk hazırlıklar tamamlanmış olur.

Rakip Analizi

İleri SEO teknikleri için ilk adımımız rakip analizi olmaktadır. Burada rakiplerimizin neler yaptığı, hangi anahtar kelimeleri hedefledikleri, arama motorlarında hangi kelimelerde nasıl yükselişe geçtikleri ve nerelerden backlink kazandıkları gibi oldukça kapsamlı bir çalıma gerçekleşmektedir. Bu analiz, yapacağımız SEO çalışmasının planlanmasında ve adımların oluşturulmasında oldukça önemli olacaktır.

Site Güncelliğinin Korunması Ve Devam Ettirilmesi

Arama motorları kullanıcılarına en güncel ve doğru bilgileri sunmak istedikleri için web sitesinin güncel olması ve güncelliğini devam ettirmesi önemlidir. Bu nedenle kurumsal SEO çalışmaları için oluşturduğumuz blog, forum ya da soru- cevap sayfaları sayesinde web sitesinin güncelliğini devam ettirmekteyiz. Düzenli olarak eklediğimiz hedef anahtar kelime odaklı, SEO uyumlu ve özgün makaleler sayesinde güncelliği destekleriz.

Site İçi SEO Çalışması

Web sitesine eklenen içeriklerin iç SEO çalışması ile desteklenmesi SEO çalışmaları adına çok büyük öneme sahiptir. Bu aşamada yapılan doğru iç linkleme çalışmaları başarının anahtarı olmaktadır.

Site Dışı SEO Çalışması

Site içi SEO çalışması kadar site dışı SEO çalışması da çok büyük bir öneme sahiptir. Backlink olarak da adlandırılan bu süreç profesyonel bir çalışma gerektirmektedir. Yanlış yapılacak backlink çalışması web sitenizin tarihe gömülmesine dahi sebep olabilmektedir. Bu nedenle firmamızın sunduğu profesyonel backlink çalışması hizmetinden faydalanmanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

Arama Motoru Kayıtları

Web sitenizin tüm arama motorlarına kayıtları SEO ekibimiz tarafından gerçekleştirilmektedir. Kurumsal firmaların benim işletmem hesabı oluşturulmakta ve haritalara kayıtları da yine SEO ekibimiz tarafından yapılmaktadır.

Sosyal Medya Çalışması

Web sitelerinin arama motorlarında yükselişi, marka imajının oluşturulması ve kalıcı trafik elde edilebilmesi için sosyal medya kaçınılmazdır. Sosyal medya uzmanı ekibimiz tüm sosyal medya hesaplarınızın oluşturulması işlemini marka imajınıza uygun bir şekilde yapmaktadır.

Güncel olarak sosyal medya içeriklerinin oluşturulması, sosyal medya hesaplarınızın takipçi sayısının arttırılması gibi her adımda sizinle birlikte olacak olan sosyal medya uzmanı sayesinde facebook, İnstagram, Twitter, Pinterest, Linkedin, Youtube ve diğer sosyal medyalarda varlığınız göz alıcı bir şekilde yükselişe geçecektir.

Reklam Çalışması

Zek Medya SEO çalışması içerisinde son adımda yer alan reklam çalışması Google ads ile gerçekleştirilmektedir. Google ads reklam çalışması yapmamızdaki amaç hem marka bilinirliğini arttırmak hem de web sitenize trafik kazandırmaktadır. Bunun dışında sosyal medya takipçi sayısının arttırılması amacı ile İnstagram ya da Facebook sponsor reklam çalışması da gerçekleştirmekteyiz.

Kurumsal SEO hizmeti arayanların uğrak adresi olan Zek Medya ile profesyonel SEO çalışması yaptırarak arama motorlarında kalıcı yükselişe hazır mısınız? Kaliteli SEO çalışması için bizimle iletişim sayfası üzerinden irtibata geçebilir ve profesyonel SEO hizmetimizden faydalanabilirsiniz.