Seo Çalışması

Günümüzde Seo çalışması her web sitesi için artık kaçınılmaz bir hale gelmiştir. İnsanlar artık her merak ettiği konuda bilgi için veya her hangi bir ürün alacaklarında bunu internetten satın alıyor yada satın alma öncesinde ürünle ilgili tüm bilgileri internet üzerinden araştırıyor. Ürünü satan firma yada firmaların iletişim veya diğer bilgilerini de internet yani arama motoru (Google, Yandex, Bing, Yahoo, Baidu) kullanarak ediniyorlar.

Peki! Kullanıcıların arama motorunda listelenen sonuçlardan en üstteki siteleri tıkladığını yada sadece ilk sayfada çıkan web sitelere girdiğini hatta ikinci sayfaya geçenlerin sayısının çok az olduğunu biliyor musunuz? Google’da üst sıralara çıkmak veya tüm arama motorlarında üst sıralara yükselmek,  ilk sıraya yükselmek için Seo çalışması kaçınılmazdır. 

Seo Çalışması Nedir?

Seo çalışması: Google gibi arama motorları web sitelerinde olması ve olmaması gereken tüm teknik, tasarımsal ya da yazılımsal özellikleri Seo kriterleri adında duyururlar. Seo uzmanları web sitelerini öncelikle Seo kriterlerine uygun hale getirirler. Fakat Seo çalışması bundan ibaret değildir. Sonrasında dış seo denilen işlemler uygulanır. Yapılan işlemlerin hiç biri rastgele gelişi güzel yapılamaz. Rakipler ve anahtar kelimeler analiz edilmeli, sektör ve olası müşteri alışkanlıkları gözden geçirilmeli ve sonrasında bir rapor ile Seo çalışması planı çizilerek başlanılmalıdır. Seo çalışmasının diğer bir adı da Seo optimizasyonudur. Seo zaten Search Engine Optimization yani arama motoru optimizasyonudur.

Sonuç olarak bir web sitesini Google, Yandex, Bing ve Yahoo gibi arama motorlarında üst sıralara çıkarmak için yapılan tüm optimizasyonlara Seo çalışması denir. 

Seo Çalışması Nasıl Yapılır?

Müşterilerimiz “Seo çalışmaları nasıl yapılıyor?” diye sürekli bize sormaktadır. Her web sitesi için farklı farklı yapılmaktadır. Ya da daha doğrusu web sitesinin başlangıçtaki Seo durumu, rakipleri, sektörü anahtar kelimeleri gibi bir çok değişkenle orantılı olarak Seo çalışması detayları değişiklik göstermektedir. Atrıca müşterinin bu proje için bütçesi ya da seçtiği Seo paketi durumu değiştirmektedir.

Genel olarak Seo Çalışmalarını aşağıdaki sıra ve yöntemlerle yürütmekteyiz.

Seo Çalışması Aşamaları

01

İlk Görüşme

Müşteriden bilgi ve talepleri alınır.

Analiz

Web sitesi, Rakipler, Sektör, Anahtar Kelime, rekabet, Müşteri davranış ve alışkanlıkları analiz edilir.

02
03

Anahtar Kelime

Seo yapılacak anahtar kelimeler belirlenir. (Müşteri anahtar kelimeleri vermiş ise zorluk dereceleri analiz edilir.)

Fiyat Teklifi

Analizler sonrası rekabet/zorluk derecesine göre fiyat teklifi sunulur. Seo çalışması ve müşteri bütçesi açısından en doğru paket önerilir.

04
05

Seo Çalışması Planı

Seçilen Seo paketine istinaden bir Seo çalışma Planı oluşturulur.

Sözleşme

Mutabık kalınan Seo paketi, Seo planı ve tüm detaylar madde madde belirtilmiş sözleşme karşılıklı imzalanır ve ilk ay ödemesi alınır.

06
07

Temel Seo Çalışması

Web site geneline temel Seo çalışması uygulanır. Bu uygulama Siteyi Seo uyumlu hale getirir.

Site İçi Seo Çalışması

Seo çalışmalarının en önemli aşaması olan site içi seo çalışması aşamasında; web sitesinin link inşası, teknik ve tasarımsal sorunlar, görseller, içerikler, sayfalar ve web site içinde ki tüm objeler optimize edilir.

08
09

Arama Motoru Kayıt

Google, Bing, Yandex, Yahoo arama motoru kaydı yapılır. Sayfa linkleri ve Sitemap gönderilir. Search Console optimize edilir. Google Analytics kurulumu yapılır.

Google Benim İşletmem (Harita)

Harita katdı yapılır ve anahtar kelime odaklı optimize edilir.

10
11

Site Dışı Seo

Site dışı Seo çalışması süreklilik gerektiren web sitesi için değerli referans için kaliteli backlink çalışmalarıdır. Web sitelerinin yanı sıra sosyal medya backlinleri, rehber siteler ve bir çok alternatip işlemler yapılır.

Yoğun Backlink Çalışmaları

Otorite sitelerden backlink çalışmaları yoğun ve sürekli olarak yapılır. Her bir referans bağlantı Seo çalışmalarında bir adım daha ileri atlatacaktır.

12
13

Otoriter Sinyaller

Otoriter sitelerden sinyal gönderimi yapılmaktadır. Bu şlem arama motorları nezdinde puanımızı yükseltmektedir.

Anahtar Kelime Odaklı Makale

Makale yazmadan seo çalışması olmaz, fakat sadece makale yazarak Seo çalışması hiç olmaz. Özellikle anahtar kelime odaklı makaleler ve içerikler üretilmektedir. Özgün ve Seo uyumlu.

14
15

Sosyal Medya

Facebook, Linkedin, Youtube ve Twitter gibi sosyal medya sitelerinde kurumsal sayfalar oluşturulur ve düzenli paylaşımlar yapılır.

Projeye Özel Geliştirilen Seo Çalışmaları

Her projeye özel belirli çalışmalar geliştirebilmekteyiz. Bu özel çalışmalar çok daha iyi verim alınmasına yol açar.

16
17

Raporlama

Her 15 günde bir yükselme raporu, Her 30 günde bir Seo çalışmaları raporu anlaşılır biçimde raporlanarak müşteri ile paylaşılır.

Ücretli Reklamlar(Opsiyonel)

Google Ads, Facebook ve farklı reklamlar ile yeni kullanıcılar ve aynı kullanıcıları tekrar siteye reklam ile çekerek hit sağlamanın yanı sıra tekrar ziyaretten dolayı çok dönüşler elde edilir. 

20
19

Site Açılış Hızı Arttırma (Opsiyonel)

Web sitelerinin açılış hızları seo açısından önemlidir. Opsiyonel olarak site hızlandırma hizmeti de sunmaktayız.

ÖNEMLİ NOT

Zek Medya Seo Ajansı olarak; tüm Seo çalışmalarımızı etik kurallar çerçevesinde ve arama motoru kriterlerine göre yapmaktayız. Çalışmalar ajansımız çalışanları tarafından hiç bir bot, robot, program kullanılmadan manuel olarak özgün olarak yapılmaktadır. 

Ucuz iş yapmıyor işimizin hakkını veriyoruz.

Seo Çalışması Fiyatları

Seo çalışması fiyatları her projede değişmektedir. Ayrıca Kurumsal web sitesi, E-Ticaret sitesi, Sosyal medya hesapları için fiyatlandırmalar farklıdır. Seo çalışması fiyatlarını değiştiren diğer etken ise zorluk/rekabet derecesidir. bunlara rağmen Seo çalışması fiyatlarımız 1000₺’den başlayıp projeye göre fiyatlandırılmaktadır.

Seo Çalışması Hakkında Öne Çıkan Sayfalar

Kurumsal Seo

Kurumsal SEO

Ticaret’in internet üzerinde yoğunlaştığı son yıllarda işletmelerde var olma mücadelesi vermeye başladı. Gerek marka gerekse ürün ya da hizmetini erişemediği

Paylaş Paylaş
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on whatsapp
Share on telegram
Share on pinterest
Share on print