İngilizce SEO Çalışması

İngilizce Seo, İngilizce Seo Çalışması, İngilizce Seo Hizmeti

Hedefi global bir açılım olan firmalar ya da şahıslar sadece Türkçe SEO çalışması ile yetinmeyip İngilizce SEO çalışması da yapmak durumundadırlar. Bu alanda kaliteli ve kalıcı SEO hizmeti ile ön plana çıkan firmamız sizlere en yüksek kalite de SEO hizmeti sunmayı amaçlamıştır. İngilizce SEO çalışması ihtiyaçlarınız da sizlere bir telefon kadar yakın olduğumuzu hatırlatmak isteriz.

Neden İngilizce SEO Çalışması?

Tüm dünya da yaygın bir dil olarak kullanılan İngilizce pek çok web sitesi için vazgeçilmez bir hal almıştır. Ancak ufak bir hatırlatma yapmadan geçmek istemiyoruz. Global SEO çalışması yani uluslararası Seo çalışması Türkçe uyguladığınız SEO çalışmasından oldukça farklı olacaktır. Bu nedenle yapacağınız yatırımların sizlere karlı bir şekilde geri dönmesini arzu ediyorsanız mutlaka profesyonel bir destek almanız gerekmektedir.

İngilizce SEO Nasıl Yapılır?

Elbette ki İngilizce global bir dildir ve pek çok ülkede İngilizce konuşulup yazılmaktadır. Ancak İngilizce SEO çalışması yaparken ülke hedeflemesinin de doğru yapılması çok daha iyi odaklanmış bir çalışma sonuca ulaşmaktadır. Burada kurulacak denge oldukça önemlidir. Ülke bazlı bir SEO çalışması yaptığınızda İngilizcenin ana dil olduğu pek çok ülke de geri planda kalmanız mümkün olmaktadır. Oysa ki böylesine önemli bir SEO çalışması yaparken neden diğer ülkeleri saf dışı bırakalım?

Burada firmamızın uzman SEO ekibine çok iş düşmektedir ve profesyonellik beklentisi de burada önem kazanmaktadır. Evrensel bir dil olan İngilizce SEO çalışmasında doğru ülkelerin hedeflenmesi ve ülke bazında global SEO çalışması yapılması çok daha gerçekçi verilere ulaşmasına katkı sağlayacaktır. Peki, Uluslararası SEO çalışması nasıl yapılır? Tek bir ülke hedeflemek yerine birden fazla ülke hedefleme doğru mu?

Uluslararası SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Kişisel web siteleri haricinde kurumsal web site sahipleri, yerel SEO çalışmasının da ötesine çıkarak tüm dünyaya erişim sağlamak isterler. Uluslararası SEO çalışması işte tam bu noktada başlar. Burada sorulacak en önemli sorular şunlar olmaktadır;

 • Hangi ülke pazarını hedefliyorsunuz?
 • Hangi dillerde SEO çalışması yapılması gerekiyor?

Uluslararası SEO Çalışması Adım 1: Hangi Ülke Pazarını Hedefliyorsunuz?

Uluslararası SEO çalışmasına başlamadan önce hedeflenen ülke ya da ülkelerin doğru bir şekilde belirlenmesi gerekmektedir. Her bölgenin hatta her ülkenin kendine has bir kültürel yapısı, dil yapısı ve arama niyeti farklılaşması bulunmaktadır.

Örneğin Avrupa ülkelerini hedeflediğinizde Avrupa SEO çalışması baz alınarak bir çalışma yapılması gerekli iken Amerika hedefleniyor ise Amerika SEO çalışması yapılması zorunlu olmaktadır. Global SEO çalışması için profesyonellik hem dil hem de bölgesel etkinlik açısından her geçen gün önemi artmaktadır.

 

Uluslararası SEO Çalışması Adım 2: Hangi Dillerde SEO Çalışması Yapılması Gerekiyor?

Bazı ülkelerde birkaç dil konuşulmaktadır. Örneğin Brezilya anadili Portekizce olmasına rağmen İngilizce ve İspanyolca da en çok konuşulan diller arasında yer almaktadır. Bu örnek üzerinden ilerleyecek olursak ve hedeflediğimiz ülke Brezilya varsayarsak Brezilya SEO çalışması yaparken Portekizce SEO çalışması ile birlikte İngilizce SEO çalışması da ön planda olmak zorundadır.

Global SEO Çalışması Nedir

Global açılıma niyetlendiğimiz nokta da hem ülke hem de dil bazında önemli SEO çalışmaları yapılması şart olmaktadır. Google gibi arama motorları arama sonuçlarında dil ve ülke bazında sınırlama ve sıralama yapmaktadır. Global olarak sıralamaya girebilmek için bu hususa önemle dikkat etmek gereklidir. Bu nedenle öncelikli olarak İngilizce SEO çalışması yapılması ardından hedeflenen ülke Amerika ise Amerika SEO çalışması ile devam edilmesi gereklidir.

Global SEO çalışması hassas bir terazi gibidir. Bu nedenle dengeleri çok iyi kurmak ve hataya yer vermemek önemlidir. Yoksa verilen tüm emekler maddi ve manevi olarak sizleri zarara uğratabilir. Bu nedenle firmamızın sizlere sunduğu profesyonel İngilizce SEO çalışması hizmetinden faydalanmanızı tavsiye ederiz

 

İngiltere SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

İngiltere de konuşulan dil elbette ki İngilizce ve SEO çalışmasında İngilizce SEO çalışması olarak gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Ancak Birleşik krallık olarak da geçen İngiltere SEO çalışması yaparken kültürel değerlere ve alışkanlıklara da dikkat edilmesi gerekli olmaktadır. İngiltere trendleri, İngiltere de yaşayanların arama niyetleri, neyi nasıl araştırdığı ve bulduğuna yönelik etkin verilerin elde olması gereklidir.

Amerika SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

İngilizce dilinin anavatanı olduğu bir diğer ülke de Amerika olmaktadır. Gerçi Amerikan İngilizcesi İngiltere İngilizcesinde özellikle günlük kullanımlarda çok fazla farklılaşabilmektedir. İşte bu nedenle İngiltere SEO çalışması ile Amerika SEO çalışması birbirinden bambaşka olmak zorundadır.

Amerika da yaşayan kişilerin yaşam ve kültürel değerleri, dil kullanımları ve alışkanlıkları farklı olduğu için arama motoru kullanımları da farklı olmaktadır. Bu nedenler Amerika pazarı hedefleniyorsa tek başına Amerika SEO çalışması bile yeterli olmayıp bölgesel SEO çalışmalarına yönelmek gerekli olabilmektedir.

Brezilya SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Global açılımınızda hedeflediğiniz ülke Brezilya ise sizi oldukça zorlu bir SEO çalışması beklediğini söylesek yalan olmaz sanırım. Brezilya da konuşulan ana dil Portekizce ve İspanyolca ile İngilizce de ana dil olarak yaygın kullanılmaktadır. Brezilya SEO çalışması için Portekizce SEO çalışması hedeflenebileceği gibi İngilizce SEO çalışması da yapılabilmektedir. Elbette ki Brezilyalıların arama trendleri ve arama niyetlerini de göz önünde bulundurulması şartı ile başarı elde edilebilir.

Firmamız Global SEO Çalışması İle Sizlere Ne Vaat Ediyor?

Son söz olarak Global SEO çalışması için ZEK Medya olarak sizlere profesyonel SEO hizmeti çerçevesinde en iyi ve en doğru SEO çalışmasını sunmak isteriz. Bu doğrultuda web sitenizin hedeflediğiniz dil ya da ülke arama motorlarında ilk sıralarda yer alabilmesi adına gerekli tüm SEO çalışmalarını yapmaktayız.

Web sitenizin dil kodlamaları ile birlikte ihtiyacı olan backlink çalışmaları da gerçekleştirilmektedir. Anahtar kelime analizleri sonrasında odaklanacak olan anahtar kelime bazında özgün makale çalışması ile desteklenmesi İngilizce SEO çalışması için en önemli adımlar olacaktır. Uzman Global SEO çalışması ile tüm dünya da 1 Numara olmaya hazır mısınız?

İngilizce Seo Hizmeti Verdiğimiz Ülkeler

İngilizce Seo çalışması yaptığımız en çok talep gören ülkelerin listesi aşağıdadır. Tüm ülkeler için Seo hizmeti sunmaktayız.

 • Avrupa Seo Çalışması
 • Amerika Seo Çalışması
 • Güney Amerika Seo Çalışması
 • Kanada Seo Çalışması
 • İnglltere Seo Çalışması
 • Almanya Seo Çalışması
 • Fransa Seo Çalışması
 • Arabistan/Arap Ülkeleri Seo Çalışması
 • Katar Seo Çalışması
 • Brezilya Seo Çalışması
 • İrlanda Seo Çalışması
 • Nijerya Seo Çalışması
 • Uganda Seo Çalışması
 • Hindistan Seo Çalışması
 • Çin Seo Çalışması