Kurumsal SEO

Kurumsal Seo

Ticaret’in internet üzerinde yoğunlaştığı son yıllarda işletmelerde var olma mücadelesi vermeye başladı. Gerek marka gerekse ürün ya da hizmetini erişemediği her noktaya ulaştırmaya büyük katkı sağlayan kurumsal web siteleri ise arama motorlarında görünür ve bilinir olmak için bir takım çalışmalar yapmak zorunda kaldı. Peki, kurumsal SEO çatısı altında toplanan bu çalışmalar kim tarafından ve nasıl yapılmalı?

Kurumsal SEO Nedir?

Zek Medya olarak sunduğumuz ve kurumsal SEO nedir sorusunun da cevabı olan hizmetlerimiz, arama motorlarında marka, ürün, hizmet bilinirliği ile birlikte pazar ve rakip araştırmasını kapsayan bir çalışmadır. İşletmelere özel hazırlanan bu çalışma içerisinde marka kuramının oluşturulmasından rakip analizine kadar oldukça kapsamlı bir çalışma gerçekleştirilmektedir.

İşletmeler Kurumsal SEO ile ne beklerler?

    • İşletmeler web siteleri ile öncelikle marka bilinirliği sağlamayı hedeflerler. 
    • Potansiyel müşterilerine erişmek, ürün ve hizmetlerini tanıtmak isterler.
    • İşletmeler kendi piyasalarında ki tüm gelişmelerin yakınında ve güncel olmak isterler
    • Son olarak elbette ki rakiplerinin ne yaptığını, neyi nasıl yaptığını bilmek isterler ki işletmelerini bir adım daha öteye götürebilmek için.

Zek Medya Kurumsal SEO Hizmeti

Zek Medya olarak sizlere kapsamlı bir kurumsal SEO hizmeti sunmayı vaat ediyoruz. Sadece vaat ile kalmıyor, referanslarımızla hizmet kalitemizi ortaya koyuyoruz. Biliyoruz ki kurumsal SEO profesyonellere hizmet veriyor ve profesyonel olması gerekiyor. Bu nedenle yaptığımız her çalışmada markanızı, ürün ve hizmetlerinizi bir üst basamağa taşımaya çalışıyoruz.

Kurumsal SEO ajansı olarak hizmet sunan firmamız, işletmelere yönelik gerçekleştirdiği SEO çalışmalarında profesyonel bir ekip ile yola çıkmaktadır. Rakip analizinden Pazar araştırmasına, marka bilinirliğini arttırmakta arama motorlarında ilk sayfaya yükselmeye kadar pek çok adımı içerisinde bulunduran kapsamlı bir çalışmaya imza atıyoruz.

Kurumsal SEO çalışmaları

Kurumsal SEO çalışmaları oldukça kapsamlı bir hizmeti içermektedir. Profesyonel bir çalışma yapılabilmesi için öncelikle hedeflerin belirlenmesi ve bu hedef doğrultusunda kurumsal SEO çalışması başlatılması önemlidir. Kurumsal SEO uzmanı tarafından gerçekleştirilecek tüm işlemler firmanızın varlığının korunması, daha geniş kitlelere duyurulması ve ürün ya da hizmetlerinizin doğru kitlelere erişmesi için gereklidir. Peki, kurumsal SEO çalışmaları hangi hizmetleri içerir?

Marka Ve Pazar Araştırması

Daha önce de bahsettiğimiz gibi öncelikli çalışmamız hedef belirlemesi olduğu için bu konuda yapılacak olan marka ve pazar araştırması bize yol gösterici olacaktır. Marka bilinirliği, marka hakkında olumlu ya da olumsuz tüm haber ya da yorumlar, rakipleriniz kimler, rakiplerinizin konumu, rakiplerinizin yaptığı çalışmalar bu yol da ilk adımımız olmaktadır.

Var olmaya çalıştığınız pazar içerisinde hangi arama motorunda yer almanız gerektiği, yerel, genel ya da global SEO çalışması gerekli olup olmadığı oldukça önemlidir. Bu çalışma için yol gösterici olacak tüm bu veriler kurumsal SEO uzmanı tarafından değerlendirilerek yol haritası ortaya çıkartılmaktadır.

Web Site Analizi

Kurumsal SEO çalışması yapılacak olan web site ya da e-ticaret sitenizin kurumsal kimliğinizi doğru yansıtması, erişilebilir olması gereklidir. Ayrıca hem kullanıcı hem de arama motoru tarafından kolay ve doğru okunuyor olması da yapılacak kurumsal SEO çalışmaları için büyük önem taşır.

Dinamik olmayan web siteleri, yavaş açılan sayfalar ve erişilemeyen linkler kurumsal SEO çalışmasına zarar verecek ve başarı elde edilmesini güçlendirecek etmenlerdir. Bu nedenle öncelikli olarak web sitenizin değerlendirilmesi, olası hataların ve Kurumsal SEO çalışmasına sekte vuracak olumsuzlukların giderilmesi işlemleri yapılmalıdır.

Anahtar Kelime Araştırması

Arama motoru optimizasyonu ya da kısaca SEO çalışmalarında hedefi çizmek için en önemli çalışmalarından biri anahtar kelime araştırması olmaktadır. Bu adımda işletmeniz için önemli olan anahtar kelimelerin belirlenmesi, arama yapan potansiyel müşterilerin arama sorgularının tespit edilmesi gereklidir. Bu çalışma için rakip analizleriniz oldukça değerli bilgiler sunmaktadır.

Web sitesi ya da e-ticaret sitesi içerikleriniz oluşturulurken hedeflenen anahtar kelimelerin yoğunluğu, eksikliği ya da fazlalığı tespit edilir. Kurumsal SEO danışmanlığı çerçevesinde doğru anahtar kelime kullanma stratejileri oluşturularak web siteniz yeniden yapılandırılmalıdır.

Site İçi SEO Çalışmaları (On-Page-SEO)

Anahtar kelimelerin site içeriklerinizde doğru bir şekilde kullanılması maalesef ki tek başına yeterli olmamaktadır Gerek kullanıcılarınıza gerekse de Google gibi arama motorlarına yol göstermeniz sizin bir adım öne çıkmanıza çok fazla katkı sağlamaktadır. Bunun için yapılan çalışmalar ise site içi SEO çalışmaları ismi altında toplanmıştır.

Site içi SEO çalışmaları, web sitenizde yer alan her içeriğin başka içerikleri de referans göstermesi, önermesi ya da bilinen genel tabiri ile yol gösterici olması gereklidir. Bu işlem hem sitenizi ziyaret eden kullanıcılara hem de arama motorlarına “Firmamızın böyle de bir hizmeti, ürünü var” demenin kısa yolu olacaktır.

Site Dışı SEO Çalışmaları (Off-Page-SEO)

Kurumsal SEO uzmanı tarafından site dışı SEO çalışmaları için öncelikle ilk 4 adımın tamamlanmış olması önemlidir. Web siteniz erişilebilir ve kullanıcı odaklı olmalı, kurumsal kimliğinizi yansıtmalı, hedeflenen anahtar kelimeleriniz belirlenmiş ve site içi SEO çalışmalarınız bu anahtar kelimeler doğrultusunda tamamlanmış olmalıdır.

Tüm bu adımlar tamamlandıktan sora site dışı SEO çalışmaları kurumsal SEO danışmanı tarafından başlatılacaktır. Peki, Site dışı SEO çalışması nedir? Site dışığı SEO çalışması neden yapılmalı ve neden önemlidir? Site dışı SEO çalışması nasıl yapılmalıdır?

Site dışı SEO çalışması genel olarak backlink çalışması ile gerçekleştirilir. Backlink nedir sorusunu öncelikle yanıtlamamız gerekirse, farklı web sitelerinin içeriklerinde sizi referans göstermek için bağlantı vermesi backlink olarak adlandırılır. Backlink bağlantılarının arama motorları tarafından değerli sitelerden gelmesi kurumsal SEO çalışmasına değer katacaktır.

Sosyal Medya Danışmanlığı

Kurumsal SEO çalışması ile ilgili doğrudan web sitenizde yapılacak işlemler artık eksiksiz olarak tamamlanmıştır. Bu aşamada sosyal medya danışmanımız tarafından kurumsal kimliğinize ve potansiyel müşterilerinize erişim için en uygun sosyal medya platformu hangisi belirlenmekte ve bu yönde sosyal medya danışmanlığı verilmektedir.

Kurumsal SEO Çalışması Raporlaması

Zek medya olarak gerçekleştirdiğimiz tüm kurumsal SEO çalışmaları sonrasında yapılan işlemler hakkında bilgi veren rapor sunmaktayız. Bu ilk rapor sonrasında belirli zaman aralıklarında SEO çalışmalarının etkisine yönelik raporlama çalışmalarımız devam etmektedir.

Kurumsal SEO Hakkında Öne Çıkan Sayfalar

Ümraniye Seo

Ümraniye SEO

Seo konusunda başarı garantili hizmet veren Seo ajansımız Ümraniye merkezli olup tüm Türkiye’ye Seo hizmeti vermektedir. Ümraniye Seo Ajansları arasında

Çekmeköy Seo, Çekmeköy Seo Firması, Çekmeköy Seo Ajansı, Çekmeköy Seo Uzmanı

Çekmeköy SEO

Çekmeköy Seo firması olarak yüksek başarı oranımızla Seo hizmeti sunmaktayız. Çekmeköy yerel Seo hizmeti veya Çekmeköy firmaları için Türkiye yada yurtdışı Seo.

İstanbul SEO

İstanbul SEO

İstanbul Seo; tüm İstanbul için Seo hizmeti sunmaktayız. Çalışmalarımızı tüm etik değerlere sadık kalarak uygulamaktayız. Anadolu Yakası ve Avrupa Yakası’nda

İngilizce Seo, İngilizce Seo Çalışması, İngilizce Seo Hizmeti

İngilizce SEO Çalışması

Hedefi global bir açılım olan firmalar ya da şahıslar sadece Türkçe SEO çalışması ile yetinmeyip İngilizce SEO çalışması da yapmak

Yurt Dışı Seo

Yurt Dışı SEO

Yurt dışı ülkelerini hedefleyen web site sahipleri, çok dilli siteler ile hedef kitlelerine erişmek isterler ancak Yurt dışı SEO nedir?

Kurumsal Seo

Kurumsal SEO

Ticaret’in internet üzerinde yoğunlaştığı son yıllarda işletmelerde var olma mücadelesi vermeye başladı. Gerek marka gerekse ürün ya da hizmetini erişemediği

Almanca Seo, Almanca Seo Çalışması, Almanca Seo Firması, Almanca Seo Ajamsı, Almanca Seo Hizmeti.

Almanca Seo

ALMANCA SEO Yurtdışı SEO çalışmaları içerisinde Almanca SEO çalışması oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Zira Almanya internet kullanımında 7. sırada

Portekizce Seo, Brezilya Seo

Portekizce SEO

PORTEKİZCE SEO Dünya da 2 yüz milyondan fazla kişinin kullandığı bir dil için özel SEO çalışması yapılması elbette kaçınılmazdır. Protekizce